Informace a foto - Dětský tábor Egypt 2000:


hospodářka - Šárka
zásobovač - Flash
zdravotnice - Blanka
kuchaři - Honza, Donald
údržba - Pavel
vedoucí tábora - Tom
vedoucí - Karel, Sudža, Klára, Mánek, Míra
instruktoři - Lenka, Janča, Irča, Šildy, Radka, Marča, Vajíčko


Basteti

Eliška Mejtová
Jakub Vídenský
Karolína Kainková
Katka Šilarová
Libor Vacek
Lucie Pávková
Marie Marková
Michal Kačírek
Radim Hubálek
Tereza Krejsová
Zuzana Nepustilová

Strážci Nilu

Aneta Kyllarová
Jakub Kábrt
Jana Fáberová
Jana Kábrtová
Kristýna Prokopcová
Lenka Francová
Lenka Mužíková
Lukáš Lauko
Tomáš Tejkl
Václav Filip
 

Anupové

Andrea Součková
Anna Chalupná
Dominika Vrbická
Lukáš Kotyza
Markéta Hubálková
Martina Filipová
Róbert Fáber
Tereza Imlaufová
Tomáš Poman
Zdeněk Hejl
 

Skarabeus

Anna Luxová
David Mužík
Erika Imlaufová
Jan Verner
Jana Kosková
Klára Šilarová
Lucie Skalická
Michal Krejsa
Nikola Hušková
Vít Charvát

Vítek Kosek


Děti jedou na zájezd do Egypta. Po příjezdu do hotelu jsou děti s průvodkyní uvítány a ubytovány. Po seznámení s místními památkami mají možnost využít kasino a ochutnat zdejší jídla. Druhého dne ráno jdou do místního muzea, kde si vyslechnou základní informace o Egyptu. Poté jdou s průvodkyní po okolních památkách. Jednou z nich je i sfinga v Gíze. Po únavné cestě zabloudí a zjeví se jim dva egyptští bohové. Ti jim sdělí, že se přenesly v čase do dávných dob Egyptských za vlády faraónů. Bohové jim poradí, aby šly do blízké vesnice a vyčkaly dostavění pyramid. Po dostavbě jim kouzelný paprsek ukáže skrýš s amulety a tajným zaříkávadlem, pomocí kterého se navrátí zpět. Po cestě jsou ale pochytány egyptskou stráží a posléze prodány na otrokářském trhu. Jsou rozprodány mezi čtyři otrokáře, kteří si je kupují za účelem postavení čtyř pyramid pro svého faraóna a jeho rodinu. Děti (otroci) mají možnost se vypracovat na vyšší úrovně u svého majitele s možností vyššího výdělku. Za hliňáky, které získají prokázáním určitých egyptských znalostí a dovedností, si v průběhu tábora nakupují dobové předměty. Za oddílové hliňáky, kterými byla oceňována jejich týmová spolupráce, si nakupují kvádry na stavbu pyramidy. Při dostavbě pyramid jsou napadeni Hexosy. Po rozhodnutí se vydávají na cestu do země bohů za bohyní Eset pro pomoc. Po vyslechnutí jim bohyně Eset pomůže a sešle kouzla na nepřátele. Nyní se mohou v klidu vrátit. Po dostavění pyramid jim bůh Anubis ukáže světelným paprskem kouzelný svitek. Po přečtení zaříkávadla se vrátí zpět do jejich doby. Ráno se děti probouzejí v hotelové nemocnici a začínají se probírat z dlouhotrvající malárie. Za pomoci lékařů se vyléčí a opět si užívají hotelových služeb. Tím jejich zájezd  v Egyptě končí a vrací se zpět do své země.


Janinka chce schodit Donalda ze špalíků. Čaradějka s Janinkou mi asi píší dopis, snad. Tak je ta rýže už měká Donalde? Porada u obelisku.
Konečně trochu odpočinku. Klárka se nám vyhřívá na sluníčku. Velbloud Madla překonává bahení překážku. Bohyně Eset mluví k lidu. Souboj na život a utonutí.
Obídek se svázanýma rukama. Ražničí z ulovené zvěře. Souboj nad krokodýlama.
Sudža s Alešem rovnají hřebíky. Pavel dal do závodu všechny síly. Véča mimo tábor.
Návštěna se také vykoupala. Uklízení fáborků, holky nespadnete. Uzlíkování náramků v tee-pee. Hliněná kobra.
Slunění o poledním klidu. Rozhodování kudy dál, na dvoudením výletě. Přechod řeky. vedoucí
Společné foto. Takle nás děti zmalovaly.

design: Tom