PETRA ZLÁ

Neexistuje škaredý obraz,
jen se každému nemusí líbit…
 

Něco málo o mé osobě.............

Autoportrét

Blondýnka

Není nad vlídné slovo
a šálek dobrého čaje

Rodinný portrét

Zasněná

Vůně karamelového čaje

 

Narodila jsem se 7.6.1965 v Českém Těšíně. Uměleckou školu jsem začala navštěvovat ve čtyřech letech. Zúčastňovala jsem se s úspěchem i různých výtvarných soutěží. Vystudovala jsem gymnázium v Českém Těšíně a od roku 1987 žiji v Karviné. Tady jsem několik let chodila do výtvarného kurzu pro dospělé na základní umělecké škole.

Mým oblíbeným námětem jsou lidé a jejich pocity. Ráda vycházím z automatické kresby, kterou doplňuji logickou linkou. Cestou na plátno často vzniká kresba jiná než byl záměr, ale to považuji za normální, protože při vzniku kresby a s odstupem malby je člověk v jiném rozpoložení a náladě. Také je mi často líto zakrývat krásný dřevěný rám plátnem, tak začaly vznikat i mé “děravé obrazy”. Občas zaměním štětce za nůžky a stříhám a lepím, “ničím” a znovu vytvářím. A vznikají koláže. Pak se zase vracím k realistickým portrétům a pokud se mi přestane dařit, tak se “vyčmárávám” ze svých pocitů a nálad a zase jsou tu nové nápady na obrazy. A když si vůbec nechci “mazat” ruce, tak kreslím na počítači.

Zrodila jsem se ve znamení Blíženců, jimž jedna jediná cesta bývá málo. Nechtějte proto po mě jeden styl. Pokoušela jsem se najít, ale zjistila jsem, že bych hledala dlouho a zbytečně. Raději půjdu touto cestou necestou a možná se tak bude více obrázků líbit více lidem.

Za Vaše pochopení , za Váš čas, děkuji.

Petra Zlá

Mými oblíbenými malíři jsou Picasso, Modigliani a Van Gogh.

Mým velkým přáním je ilustrovat knihu.

Svou první samostatnou výstavu jsem měla v roce 1998 v Českém Těšíně v čajovně Ganéša

Kontakt: tel. 069/632 07 03, E-mail pzla@seznam.cz, ICQ: 36886754

Zpět na začátek stránky....

Děkuji vám za vaše dopisy a názory. Věřte, že Vám moc ráda odepíšu.....
Petra.


Tyto stránky budou nejlépe zobrazeny v rozlišení 800x600, high color.
Copyright © 1999, Created by Zdeněk Nutz
Zdeněk Nutz 39, 561 70 Písečná,  Czech Republic, nutz@atlas.cz