Skautské klubovny v Červené Vodě

Sasanky Sojky Pomněnky Vlčata Klubovna na hřišti Dřevák

Farní dvůr

 

 

 

 

V současné době se scházíme v pěti klubovnách, které jsou soustředěny ve středu obce (u kostelíčka sv. Matouše). Využíváme pohostinnosti místního pana faráře P. Pavla Vágnera,  který nás nechá

přebývat na farním dvoře (celkem 3 klubovny, sídlí zde skautky a světlušky) a ve farním sklepení, kde se zabydlela vlčata. Skauti se scházejí v nedaleko vzdálené klubovně umístěné mezi starou a novou školou (na hřišti).

Do dlouhodobého pronájmu (zatím) jsme získali novou klubovnu. Je to "DŘEVÁK". Bývalá budova prodejny ovoce a zeleniny, se nachází v blízkosti místní pošty. Zatím je na ní velká spousta práce, ale postupně ji chceme celou rekonstruovat. Kompletně jsme už vyměnili podlahu - tu zhnilou jsme vytrhali a položili nové dřevěné podlahové desky - pod vedením našeho vrchního tesaře Fandy. Za mírnou cenu jsme nechali také  udělat zděné příčky do skladového prostoru - tím došlo k rozdělení skladu a vytvoření další klubovny ve "Dřeváku". V této klubovně by měl být do budoucna krásný koutek s krbem, nejen pro dlouhé zimní večery.  Dále nás čeká kompletní výměna elektrických rozvodů, renovace vodního potrubí, zateplení a mnoho dalších úprav. Ale moc se těšíme na její dokončení.

"Dřevák" - pohled od pošty

 

Střed obce Červená Voda

Klubovna Sasanek:  - (na farním dvoře)                                                                          

Klubovna Sasanek  Klubovna Sasanek  Nástěnka  Hvězdný strop . . .

 

Klubovna Sojek: - (na farním dvoře)

Zavřené dveře klubovny SojekDo této klubovny jsem se zatím nedostal, až půjdu příště kolem, opatrně zaklepu, a třeba mi někdo otevře a budu se moci s Vámi podělit o zážitek z toho pohledu.

 

 

 

Klubovna světlušek Pomněnek: - (na farním dvoře)

Vstupní dveře do klubovny  Klubovna Pomněnek  Klubovna Pomněnek  Nástěnka  Nástěnka  Nástěnka

Klubovna šestky Vlčat: - (ve farním sklepení)

          

Klubovna "Na hřišti" - (mezi starou a novou školou)

V této klubovně nás vždy něco osvítí :)        Totem velkého náčelníka

 

"Dřevák" - (vedle obecní knihovny, téměř naproti poště)