Středisko Bílá liška

Červená Voda

Naše středisko je velmi mladé. Vzniklo v roce 2007 oddělením dvou oddílů od našeho původního (,,mateřského“) střediska, střediska Bratra Robina Letohrad, kam jsme patřili od roku 1990. To byl rok, kdy se v Červené Vodě objevila první skupinka skautů v novodobé historii. Naše oddíly navštěvují holky a kluci z Červené Vody, Králík, Moravského Karlova, Šanova, Bílé Vody a Dolní Lipky.

5. chlapecký oddíl vznikl v roce 1993. Vůdcem oddílu je od roku 2005 Jan Ševců – Ševa. Oddíl se skládá z družiny skautů a šestky vlčat. 

4. oddíl dívčí existuje taktéž od roku 1993. I když první skupinka skautek byla již na táboře v Bílých Poličanech v roce 1992. Dívčí oddíl v současné době vede Marie Marková - Mája. Oddíl se skládá z družiny světlušek-berušek, družiny Tygřic - skautek a skupinky světlušek z Králík, pod vedením Karolíny veselé - Karči.

Nejmladším oddílem je 3. Chlapecký z Králík. Vznikl v loňském roce (2007) - jeho vůdcem je Josef Koukol - Pepek. Oddíl tvoří dvě družiny: Lumpíci - mladší vlčata a Tygříci - starší vlčata.

Naše středisko ještě doplňuje klub oldskautů, naše duchovní i pracovní podpora. Jejich vůdkyní je Miroslava Kopecká.

Místní skautské oddíly nabízejí klasický skautský program.  Během školního roku jsou každý týden družinové schůzky pod vedením rádce družiny. Procvičujeme si skautské dovednosti, učíme se nové znalosti a hrajeme hry. Z dalších akcí jsou to jednodenních výpravy družin či oddílů, víkendové pobyty (na chalupě v horách, či ve městě), výlety na turisticky zajímavá místa a pak pořádání akcí pro širokou veřejnost (dětský karneval, tříkrálová sbírka, roznáška betlémského světla atd.).  Vyvrcholením skautské činnosti je letní stanový tábor, který má na programu zpravidla etapovou hru, koupání, táborové ohně, zpívání, sportování… Skauti a skautky mají možnost si zde vyzkoušet, jaké to je postarat se sám o sebe - nejezdí s námi totiž žádné „maminky“, ani „kuchaři“. Každý táborník svou troškou umění přispívá k tomu, aby se tábor vydařil.

Ve skautském oddíle nikdy nechybí zábava. Přesto máme všichni možnost získávat nové znalosti a dovednosti. Jsou to nejenom „klasické tábornické znalosti a dovednosti“, ale i práce se dřevem,  vědomosti o svém kraji, o přírodě, hra na hudební nástroje, výkony ve sportovních disciplínách a podobně.

 

WWW stránky dívčího oddílu:
www.cassiopea.ic.cz

 

 

  Java Script Library -> http://java.tatousek.cz -> Skript: Zobrazení svátku na aktuální den (1)

Dnes má svátek: